Mi’rac gecesi’nde ve gündüzünde yapılacak ibadetler

istanbulda_camii_s.jpgReceb-i Şerif’in 27’nci gecesi Mirac Gecesi’dir. Yatsı namazından sonra 12 rek’at Hacet namazı kılınır. Beher rek’atte Fatiha’dan sonra 10 ihlâs-ı Şerif okunur. Namaza niyet şöyledir: “Ya Rabbi, rıza-i şerifin için niyet eyledim namaza. Bu gece yedi kat gökleri ve bütün esrarını göstererek muhabbetin ile müşerref kıldığın sevgili Habibin Resul-i Zişan Efendimiz hürmetine ben aciz kulunu afv-ı ilahine, feyz-i ilahine ve rıza-i ilahine mazhar eyle.”

Namazdan sonra:

1-  4 Fatiha-i Şerife,
2- 100 defa, “SübhanaIIahi ve’l-hamdü lillahi vela ilahe ilIallahü vallahü ekber. Vela havle vela kuvvete illa billahi’l-aliyyi’l-aziym”
3-  100 istiğfar-ı şerif,
4- 100 salevat-ı şerif okunup dua edilir.

Bu namazda, ihlâslar 100 adet okunur veya bu namaz 100 rek’at olarak kılınırsa; —bu namazın feyz ve bereketiyle— huzur-i ilahiye namaz borçlusu olarak çıkılmaz.

Mirac Gecesinden sonraki gün mümkünse oruçlu olmalıdır. 0 gün öğle ile ikindi arasında 4 rek’at namaz kılınır. Her rek’atte Fatiha’dan sonra 5 Ayetü’l-Kürsi, 5 KuIya eyyühe’l-kafirun,  5 ihlâs-ı şerif,  5 Kul euzü birabbi’l-felak, 5 Kul euzü birabbinnas süreleri okunur.

Reklamlar

Bir Yanıt

  1. SLM MÜSLÜMAN KARDEŞLERİM HEPİNİZİN KANDİLİNİ KUTLARIM.HAYIRLI GECELER OLSUN İNŞALLAH…. DAĞLARA HEYBET OKYANUSLARA İNTİZAM VEREN.GECE İLE GÜNDÜZÜ YARATIP NİZAMA SOKAN KUDRETİ SONSUZ RABBİMİN RAHMETİ ÜZERİNİZE OLSUN….MİRAÇ KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN…….

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: