Bear Film Satışı ve Ahlak

İnsan iki boyutlu bir varlıktır.

1- Et kemik, kan, su… gibi görünen cismani yani maddi  yapı.
2- Duygu düşünce, bilgi, karar verme… gibi manevi yapı.

Kısaca beden ve ruh diyebiliriz bunlara. Her ikisi ayrı ayrı olsa da insanın varlığı bunları kaynaştırmıştır. Beden ve ruh sürekli iletişim içindedir.

Biri hastalandığı vakit diğeri de etkilenir. İnsanın bedeni hastalandığı zaman insan doktora gider, ilaç alır ve iyileşir.

Ruhsal yapıda hastalanabilir. Bununda kendine özgü tedavi yolları vardır. Bu yola ahlak denir. Ahlak ruhen ve bedenen Allah’ın yolunda, peygamberin yolundan gitmektir. Bedenen ve ruhen Allah’a ve yarattıklarına karşı yükümlü olduğumuz görevleri yapabilecek bir dereceye yükseltmektir.

Peygamberimiz; “Ben ancak ahlaki faziletleri tamamlamak için gönderildim.” buyurmuştur.

İnsan birey ve toplum olarak yaşar. Bu yaşantısında bir takım zorluklara, sıkıntılara, dertlere ve belalara uğrar.  Dünyayı kendisine zindan eder. Elbette bütün bunların bir sebebi vardır. En önemlisi de, insan yaşayış ve gidişini ahlaki prensiplere uydurmuyordur.

Geçici dünya hayatında ahlaksızlık yüzünden her çeşit belaya uğrayanlarla, Allah yolunda giden insanların hayatı öldükten sonrada devam edecektir. İnsan dünyada ne ekerse ahrette onu biçecektir…

Dolayısıyla insanlarımız, özellikle gençlerimiz kendilerine çok dikkat etmeli. Özellikle internet ve bilgisayar onlar için iyi bir rehber ve yol göstericidir. Doğru kullanıldığı vakit güzel ve faydalı bilgiler elde edilebilir.

Özellikle şu anda bizimde kullandığımız WordPress.com üzerinden sunulmakta olan bazı bloglar [Bear Film Satışı vb.] var. Bu bloglara çok dikkat etmeliyiz. Nefsimize ve şeytana uymayalım sevgili dostlar…

Siz nedersiniz?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: