Otobüs yandı, tek Kur’an-ı Kerim yanmadı

yangin.jpg

 Mucize değil de ne peki?

Elmadağ’da karayolunda seyir halinde olan yolcu otobüsünde çıkan yangın korku dolu anların yaşanmasına sebep oldu. Otobüsün motor kısmında başlayan yangının aracı tamamen sarması sebebiyle otobüsteki 44 yolcu büyük panik yaşadı. Kayseri’den İstanbul istikametine gitmekte olan Abdullah Bal yönetimindeki yolcu otobüsü, Kayadibi mevkiine geldiğinde motor kısmında yangın çıktı. Yolcuların tahliye ettiği otobüsteki bütün özel eşyalar yanarken geriye sadece Kur’an-ı Kerim kaldı. [zaman]

Siz ne dersiniz?

Reklamlar

6 Yanıt

 1. getirin bakayım üstüne benzin döküp bir kibrit çakayım nasıl yanıyor derim. bunlara hala inanan saf ve cahil halkı da o kibritle yakarım.

 2. Dikkat et o ateşte kendin yanma. Kuran-ı Kerim zaten kağıt üzerine yazılı, benzine ne gerek var. Madde ayrı mana ayrıdır. İstersen bir dene ve sonucu bize de haber ver. Rabbim sana inanma gücü versin, İnşaallah.

 3. Turşu, sen sirkeyi fazla kaçırmışsın galiba oda seni yakmış. Oğlum Neron da Roma’yı yaktı ama Roma halen orada duruyor. Cahil olma adresi tıkla ve oku. Mucizeleri anlarsın belki.

 4. Turşucu!!! Büyük turşu ye ama büyük laf konuşma. Allah ıslah etsin seni… saf ve cahil sensin… Anlaşılan seni yakmışlar, sana yazık olmuş…

 5. Her şey “O” nu hatırlatıyor.

  http://www.islammerkezi.com/kek/index.htm

  tıkla ve oku
  ….

  63-el-MÜNÂFİKÛN SURESİ

  Bismillâhirrahmânirrahîm

  63-el-MÜNÂFİKÛN : Medine’de inmiştir; 11 (onbir) âyettir. Münafıkların davranışlarından söz ettiği için bu adı almıştır.

  l. Münafıklar sana geldiklerinde: Şahitlik ederiz ki sen Allah’ın Peygamberisin, derler. Allah da bilir ki sen elbette, O’nun Peygamberisin. Allah, münafıkların kesinlikle yalancı olduklarını bilmektedir.

  2. Yeminlerini kalkan yapıp Allah yolundan yan çizdiler. Gerçekten onların yaptıkları ne kötüdür!

  3. Bunun sebebi, onların önce iman edip sonra inkâr etmeleridir. Bu yüzden kalpleri mühürlenmiştir. Artık onlar hiç anlamazlar.

  4. Onları gördüğün zaman kalıpları hoşuna gider, konuşurlarsa sözlerini dinlersin. Onlar sanki duvara dayanmış kütükler gibidir. Her gürültüyü kendi aleyhlerine sanırlar. Düşman onlardır. Onlardan sakın. Allah onların canlarını alsın. Nasıl bu hale geliyorlar?

  5. Onlara: Gelin, Allah’ın Peygamberi sizin için mağfiret dilesin, denildiği zaman başlarını çevirirler ve sen onların, büyüklük taslayarak uzaklaştıklarını görürsün.

  6. Onlara mağfiret dilesen de, dilemesen de birdir. Allah onları kesinlikle bağışlamayacaktır. Çünkü Allah, yoldan çıkmış topluluğu doğru yola iletmez.

  7. Onlar: Allah’ın elçisinin yanında bulunanlar için hiçbir şey harcamayın ki dağılıp gitsinler, diyenlerdir. Oysa göklerin ve yerin hazineleri Allah’ındır. Fakat münafıklar bunu anlamazlar.

  8. Onlar: Andolsun, eğer Medine’ye dönersek, üstün olan, zayıf olanı oradan mutlaka çıkaracaktır, diyorlardı. Halbuki asıl üstünlük, ancak Allah’ın, Peygamberinin ve müminlerindir. Fakat münafıklar bunu bilmezler.

  9. Ey iman edenler! Mallarınız ve çocuklarınız sizi Allah’ı anmaktan alıkoymasın. Kim bunu yaparsa işte onlar ziyana uğrayanlardır.

  10. Herhangi birinize ölüm gelip de: Rabbim! Beni yakın bir süreye kadar geciktirsen de sadaka verip iyilerden olsam! demesinden önce, size verdiğimiz rızıktan harcayın.

  11. Allah, eceli geldiğinde hiç kimseyi (ölümünü) ertelemez. Allah, yaptıklarınızdan haberdardır.

 6. Bu durum bir inanç meselesidir. Saygı duymak gerekir. Tıpkı Peygamber Efendimizin, Ebu Süfyana sabretmesi gibi… Rabbim bir an önce hidayet versin, İnşaallah…

  Sevgilerimle

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: